ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 13:47

Erzurum'da çöplüğe park edilen kamyon yandı

Erzurumda çöplüğe park edilen kamyon yandı


Erzurum'da, çöp birikintilerinin yanıbaşına park edilen bir kamyon kimliği belirsiz kişilerce yakılan çöplükten sıçrayan kıvılcımlarla yandı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında kamyonun ön bölümü kullanılamaz hale geldi.

Yangın Yakutiye ilçesi İstasyon Meydanı'nda meydana geldi. Kayseri'den Erzurum'da profil getiren Erdoğan Aslan 58 FD 360 plakalı kamyonu İstasyon Meydanı'ndaki çöp birikintilerinin yanına park etti. Aslan daha sonra, yükünü taşıdığı müşterisinden ücretini almak için bankaya gitti. Bu sırada kamyonunnu ör camında yazılı bulunan cep telefonuna ulaşan çevredeki vatandaşlar 'Araban yanıyor gel' çağrısında bulundu. Hemen olay yerine gelen Aslan kamyonun yanışını izledi.
Ekmek teknesinin yanındaki park halindeki bir otomobilde genç bir erkekle bayanın oturduğunu ve onların kamyonu park ettiği çöplüğü yakmış olabileceğini ileri süren Aslan,"Yük getirdim boşaltttım. Müşterim bankaya paramı çekip ödemek için bankaya gitti. Bende kendisiyle gittim. Bu sırada cep telefonumdan kamyonum yandığına dair bilgi geldi. Geldiğimde kamyonum yanıyordu. İtfaiye de geç müdahale etti. Kamyonu park ettiğimde genç bir oğlanla kız vardı. Galiba onların çöpü yakması sonucu kıvılcımlar kamyonu tutuşturdu." dedi.

Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yanan kamyonun ön kısmını alevler büyümeden söndürdü. Kamyon sürücüsü de ifadesi alınmak üzere mıntıka polis merkezine götürüldü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER