ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 21:15

Erzurum’da açılış töreni yapıldı

Erzurumda açılış töreni yapıldı


Erzurum’da ikinci kez düzenlenen 7. INAS Özel Sporcular Dünya Kayak Şampiyonası’nın açılış töreni, Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (INAS) tarafından düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Özel Sporcular Federasyonu (TÖSF) tarafından desteklenen şampiyona, Palandöken Dağı ile Kandilli Kayak Merkezi'nde gerçekleşecek. Şampiyonaya, 10 ülkeden 120 sporcu katılıyor. Japonya’yı şampiyonada 13, Türkiye'yi ise 12 özel sporcu temsil ediyor.

Açılış törenine katılan INAS Başkanı Geoff Smedley, Türkiye’nin, özel sporcular konusunda gösterdiği duyarlılığı hayranlıkla karşıladığını söyledi. 7.’si düzenlenen organizasyona, ikinci kez Türkiye’nin ev sahipliği yapıyor olmasının bir tesadüf olmadığını belirten Smedley, bundan sonra da özel sporculara yönelik uluslararası müsabakaların Türkiye’de yapılması için gereken desteği sağlayacağını aktardı.

Şampiyonanın açılış töreninde, Otistik Çocuklar Mehteran Takımı bir gösteri yaptı. Mehteran gösterisi, salonu dolduran kalabalığı coşturdu. Açılış törenine, ayrıca, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Ayla Çiftçi, Erzurum Vali Vekili Mehmet Gök ile TÖSF Başkanı Birol Aydın da katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER