ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 22:23

Erzurum Valisi Altıparmak’tan Müftü Arslan’a plaket

Erzurum Valisi Altıparmaktan Müftü Arslana plaket


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Diyanet İşleri Başkanlığı merkez görevine ataması yapılan Erzurum Müftüsü Yakup Arslan’a hizmetleri anısına plaket verdi.

Yaklaşık 6 yıldır Erzurum Müftüsü olarak görev yapan Yakup Arslan, yarın şehirden ayrılacak. Geçen ay tayini Ankara’ya çıkan Müftü Arslan, Vali Altıparmak’la makamında vedalaştı. Erzurum’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Vali Altıparmak, din hizmetlerinin en ücra noktaya kadar ulaştırılması gereken önemli bir görev olduğunu belirterek Müftü Arslan’ın görevini layıkıyla yerine getirdiğini söyledi. Müftü Arslan'a sonraki görevlerinde de başarı dileyen Vali Altıparmak daha sonra hizmetleri anısına Arslan’a plaket verdi.

    2008 yılında Erzurum’da göreve başlayan Müftü Arslan geçen ayki Müftüler Kararnamesi'yle başka bir göreve atanmak üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı uhdesinde görevlendirilmişti. Müftü Arslan’ın yerine ise Niğde Müftüsü Hasan Çınar atanmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki prosedöre göre 5 yıl aynı görevde bulunan müftüler başka görevlere atanmak üzere merkeze çekiliyor. Müftü Arslan, yıl içerisinde hizmete açılan yeni müftülük hizmet binasının yaptırılmasında önemli girişimlerde bulunmuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER