ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 22:38

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü gelirini 2 katına çıkardı


Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait alışveriş merkezinin ihalesini alan firma yetkilileriyle Bölge Müdürü Kenan Ünğan arasında protokol imzalandı.
Vakıflar Bölge Müdürlüğü binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Ünğan, Cumhuriyet Caddesi'nde yapılan ve aylığı 420 bin liraya kiraya verilen alışveriş merkezinin vakıf gelirlerini iki kat artırdığını söyledi.
Alışveriş merkezinin kullanımını alan Yeni Ses Turizm ile 3+3 yıllığına kira sözleşmesi imzalandığını belirten Ünğan, "Genel Müdürlüğümüzün kira gelirlerini artırmaya yönelik yapılan çalışmalar kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış, gayrimenkulleri yeniden değerlendiriliyoruz. Bu kapsamda Cumhuriyet Caddesi'nde eski, görünümü ve durumu itibarıyla fonksiyonlarını tamamen yitirmiş binalar vardı. Bunları sökerek şehrimize ve vakıflara uygun bir alışveriş merkezi yaptık. Çıktığımız ihaleden elde edeceğimiz gelir, bölgedeki bütün gelirlerimizin iki katı olacak. Böylece vakıfların amacına uygun daha güzel çalışmalar yapacağız."
Ünğan, alışveriş merkezinde 500'e yakın kişinin de istihdamının mümkün olacağını anımsatarak, merkezin şehir ekonomisine de önemli bir kazanım sağlayacağını dile getirdi.

"Bize zarar edeceğimizi de söylediler"

Yeni Ses Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal da yapılan kiralamanın maddi kazanımlarından öte kendileri için manevi kazanımlarının da olacağını dile getirdi. Vakıfların mülkiyetlerine sahip çıkmanın ve ödeyecekleri kira gelirinden ihtiyaç sahiplerinin yararlanmasının kendilerine ayrı bir mutluluk vereceğini belirten Ünal, şöyle devam etti:
"Sadece şehrin ekonomisine gelir sağlamak amacında değiliz. Ödeyeceğimiz kira bedeli çok yüksek olabilir. Bize zarar edeceğimizi de söylediler fakat biz bu işe girdik ve zarar etsek dahi en azından bizim ödeyeceğimiz kirayla vakfın geliriyle yapacağı hayırlar da artacak. Erzurum halkına buradan şunu belirtmek isterim. Gelin bu alışveriş merkezinin ismini birlikte bulalım. Bu şehrin insanları koysun buranın adını. En güzel ismi kim bulursa çam sakızı çoban armağanı bir hediye de ona verelim. Alışveriş merkezini mart ayına kadar açmayı planlıyoruz. Şu anda kimseye kiraya verilen bir metrekare yer yok. Bize gelen kira talepleri doğrultusunda, firmalarla görüşüp iş yerlerini kiraya vereceğiz. Amacımız Erzurum'da olmayan markaları buraya taşımak."
Konuşmaların ardından Ünal ve Ünğan arasında protokol sözleşmesi imzalandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER