ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 17:36

'Erzurum' temalı fotoğraf sergisini açıldı

Erzurum temalı fotoğraf sergisini açıldı


Gazeteci Öztürk Akkök, 'Erzurum' konulu kişisel ikinci fotoğraf sergisini Yenişehir AVM Kültür Merkezi Salonu'nda açtı.

Erzurum'un basın duayenlerinden Öztürk Akkök, 'Kar Şehri, Yar Şehri Erzurum' isimli fotoğraf kitabının ardından, 'Erzurum' temalı ikinci fotoğraf sergisini de açtı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda düzenlenen serginin açılış kurdelesini Vali Sebahattin Öztürk ile Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler birlikte kesti. Akkök, yıllar içerisinde çektiği binlerce fotoğraftan sadece 38'ini sergide sanatseverlerin beğenisine sunduğunu ifade etti.

Önümüzdeki hafta ortasına kadar açık olacak sergi ücretsiz gezilebilecek. Akkök, Erzurum'un tarihi, coğrafi ve sanatsal güzelliklerini yansıtmaya çalıştığını belirterek,"Erzurum'u fotoğraflarla anlatlaya çalıştım. Çiçeğini, tarihi dokusunu, vahşi doğal yaşamının yanı sıra kültürel dokusunu da yansıtmaya çalıştığım fotoğraflarla şehrin gizli güzelliklerini yansıtmaya çalıştım" dedi.

Serginin açılışına İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Bülent Taşkesenligil, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kadir Sabuncuoğlu, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ise çok sayıda davetli katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER