ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:48

Erzurum polisi fidan dikti


 Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ve teşkilat mensupları Şehit Polis Suat Orak Fidanlığı'na düzenlenen törenle çeşitli cinslerde 300 fidan dikti.

Erzurum polisi son iki yıldır fidan dikimine öncelik veriyor. Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, şube müdürleri ve personel Abdurrahman Gazi Türbe mevkiindeki Şehit Polis Suat Orak Fidanlığı'na huş, çam ve kayın olmak üzere 300 fidan dikimi gerçekleştirdi. 15 hektar üzerine kurulu fidanlığa her yıl ağaç dikimi gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirten Emniyet Müdürü Yıldız, hedeflerinin yeşil ve yaşanabilir bir çevre oluşumuna katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

Geçen yıl bir şizofreni hastası tarafından Aziziye ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Suat Orak'ın isminin yaşatılması ve şehitlerin aziz hatıraları için fidan dikimini önemsediklerini belirten Yıldız, "Ağaç ve yeşillik medeniyettir. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ancak yeşil ve ağacın bol olduğu ortamlarda mümkün. Günümüz insanı az çalıştığı ve psikolojik olarak çabuk yorulduğu için park ve bahçeler önemli rehabilitasyon merkezleri konumuna kavuştu. Bu nedenlerle hem aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için onların adına fidan dikiyoruz hem de güzel ve yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına bu etkinliklerin içerisinde yer alıyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER