ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 21:06

Erzurum Barosu üyelerine indirimli sağlık hizmeti

Erzurum Barosu üyelerine indirimli sağlık hizmeti


Özel Erzurum Şifa Hastanesi Başhekimi Sabahattin Dalga, Erzurum Baro Başkanı Faruk Terzioğlu’nu makamında ziyaret ederek, sağlıkta hizmet alım protokolü imzaladı. Protokol, Erzurum Barosu üyelerine poliklinik hizmetlerinde yüzde 10, SGK'nın ödemediği veya kısmen ödediği hizmetlerde hastane cari fiyat uygulaması üzerinden yüzde 15, chek-up uygulamalarında cari fiyat üzerinden yüzde 20 indirimli sağlık hizmeti almayı sağlıyor.

Protokol imza töreninde konuşan Şifa Hastanesi Başhekimi Sabahattin Dalga, "Bugün burada Özel Erzurum Şifa Hastanesi olarak Erzurum Barosu ile sağlık hizmet alım protokolü imzalamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu protokol Şifa Hastanesi’nin Erzurum da gerçekleştirdiği ikinci kurumlar arası protokoldür. İlkini Erzurum TRT İl Müdürlüğü ile yaptık. Bu ikincisi. Bunu daha da çoğaltmayı düşünüyoruz.” dedi.

Şifa Hastanesi’nin 30 çalışanı ile 2005 yılında hizmete başladığını, bugün 350 sağlık çalışanı ile tüm branşlarda hizmet sunduğunu hatırlatan Dalga, “110 hasta yatak odamız mevcut. Hepsi tek kişilik ve son derece hijyenik.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de son 10 yılda önemli sağlık reformları gerçekleştiğine de vurgu yapan Dalga, “Fiziki alt yapılar başta olmak üzere son derece modern sağlık kurumları inşa edildiğini ve insanların her hangi bir sağlık kurumuna gittiği zaman tüm işlemlerini en kısa zamanda tamamlansın istiyor. Aylar sonrasına randevu verilmesine sıcak bakmıyor. Biz Şifa olarak sağlık hizmetlerine en hızlı ulaşımı vaat ediyoruz." diye konuştu. Dalga, bu nedenle baroyla yapılan protokolün ile zamanlarının büyük bölümünü adliye koridorlarında koşturmakla geçiren kayıtlı avukatların, bürokratik formalitelere boğmadan en hızlı bir şekilde sağlık hizmeti vermeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Baro Başkanı Terzioğlu ise “Biz indirimden faydalanmak istediğimiz için değil iyi ve güvenilir hizmetten faydalanmak için bu protokolü imzaladık. Gerek doktor ve uzman kadrosu olsun gerekse güler yüzlü çalışanları olsun bizim bu anlaşmayı yapmamızdaki en büyük etkendir.” şeklinde konuştu.

Terzioğlu, "Erzurum Barosu çalışanları olarak saygın ve de kurumsal kimliği olan Şifa Hastanesi'nden sağlık hizmeti almak ve Şifa'lı olmak istiyoruz. Protokol şartlarını personelimize duyuracağız arzu eden çalışanlarımız bu imkânlardan faydalanacaktır. Bu vesileyle başhekim adına tüm Şifa çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

Bir yıl geçerli olacak protokolle kalp ameliyatları, anjio, taş kırma (ESWL), artroskopi (kapalı menisküs ameliyatı), diyaliz, yoğun bakım hizmetleri, radyoterapi (evden eve servis hizmeti), FTR seansları, PET (kanser hastalıklarının teşhis ve evrelendirilmesi), bronkoskopi, acil haller nedeniyle sunulan sağlık hizmetleri, laboratuar hizmetleri ücretsiz verilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER