ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:14

Erzincan'da karne heyecanı


2012-2013 eğitim-öğretim yılının sona ermesi sebebiyle Erzincan’da Gazi İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Vali Abdurrahman Akdemir, Belediye Başkanı Vekili Mahmut Cahit Özdemir, Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

BAŞARILI NOTLAR ÖĞRENCİLERİN, BAŞARISIZ NOTLAR BİZİM ESERİMİZDİR

Havanın sıcak olması sebebiyle törene katılan öğrencilere şapka dağıtılırken, öğrenciler karne alacak olmanın heyecanını yaşadı. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, “Bugün bizim için bir hasat günü. Bir yıllık emeğimizin çalışmamızın birlikte mesai harcamamızın sonucunu çocuklarımızla birlikte görüyoruz. Bu karnelerin üzerinde yazılı olan rakamlar başarılar çocuklarımızın gayretlerinin bir neticesidir. Ama başarısızlığı ifade eden rakamlar bizim eserimizdir, bizim sonucumuzdur. Çocuklarımıza kavratamadığımız bilgileri ya da yanlış yönlendirmelerimizin sonucu olarak kabul edilmesi gerekir. Bu nedenle bu karnelerdeki rakamların ana fikri bu olmalı diye düşünüyorum. Başarılar çocuklarımızın gayretlerinin bir neticesi, başarısızlıklar ise bize yeni başarıların habercisi olacaktır.” şeklinde konuştu.

TATİLİ BOŞ VAKİT DEĞİL, KİTAP OKUYARAK DEĞERLENDİRİN

Karne töreninde eğitimcilere, öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulunan Vali Abdurrahman Akdemir, “Öncelikle öğretmenlerimize okulların tatile girmesini bir tatil olarak değerlendirmeyin. Bu yaz dönemini, yeni bir eğitim öğretim yılının hazırlık dönemi olarak değerlendiriniz. Eksikliklerimizi tamamlayarak yeni yıla bu şekilde başlamayı tavsiye ediyorum. Sevgili öğrencilerimize; karneler sizin sadece okuldaki yaşamınızın bir değerlendirmesidir. Yoksa kişiliğinizin, bütün bir yaşam boyunca hayatınızın sonucu değildir. Dolayısıyla bunu böyle değerlendirin. Tatili de bir boş vakit olarak değil, özellikle kitap okuyarak, kendinizi geliştirerek, zayıf yönlerinizi geliştirerek değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Velilerimize de bir cümle; lütfen çocuklarımızı karneleri ile değerlendirmeyin. Onlara gereksiz baskıda bulunmayın. Başarıyı ve başarısızlığı çok fazla abartmayın. Bu yaz tatilini öğrencilerimize, çocuklarımıza yeni bir başlangıcın hazırlık dönemi olarak düşünün, değerlendirin. Bu yaz dönemini bu şekilde birlikte değerlendirelim istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Vali Abdurrahman Akdemir ve protokol mensupları öğrencilere 2012-2013 eğitim-öğretim yılı karnelerini dağıttı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER