ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 13:44

Erzincan'da 17. muhtar evi de tamamlandı

Erzincanda 17. muhtar evi de tamamlandı


Erzincan Belediyesi tarafından, muhtarların vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmeleri için yapılan muhtar evlerinin 17’ncisi de tamamlandı. Belediye Başkan Vekili Mehmet Şireci, diğer mahallelere de murta evlerinin kısa sürede yapılacağını ifade etti.

Erzincan Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda başlanılan ve 17’nci tamamlanan muhtar evleri, hem vatandaşların, hem de muhtarların yaşadıkları sıkıntılara son verecek önemli bir proje… Şu ana kadara 17 mahalleye muhtar evi yapıldığını belirten Erzincan Belediye Başkan Vekili Mehmet Şireci, en kısa zamanda diğer mahalle muhtarlarına da muhtar evi yapılacağını söyledi. Başkan Vekili Şireci; “Erzincan’da hiçbir vatandaşımız muhtarlıkla olan işlerini görmek için muhtarını aramak zorunda kalmayacak, kendi mahallesindeki muhtar evine gitmek suretiyle işini halledebilecektir. Muhtarlarımız da kahvehane ve benzeri yerlerde çalışmaktan kurtulacak, daha insani, daha kurumsal, daha prestijli şartlar içinde hizmet vererek mahalleleri için daha yararlı olacaklardır. Muhtar Evleri aynı zamanda muhtarlarımızla mahalle sakinlerini daha da yakınlaştıracak ve bu yakınlaşma ile birlikte ortak sıkıntıların tespiti ve çözümü de kolaylaşacaktır. Geçtiğimiz aylarda yapımına başladığımız Çarşı Mahallesi Muhtar evi inşaatını tamamlayarak muhtarımıza teslim ettik” dedi.

Mehmet Şireci, ayrıca halka yerinde ve en doğru hizmeti verebilmek için Erzincan Belediyesi’nin muhtarlarla sürekli koordinasyon içinde olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER