ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 15:07

Erzincan’da 1 Mayıs kutlamaları olaysız geçti

Erzincanda 1 Mayıs kutlamaları olaysız geçti


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Erzincan’da coşku içerisinde kutlandı.

Geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen 1 Mayıs kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu. Kadını-erkeği, genci-yaşlısı çok sayıda vatandaşın katıldığı 1 Mayıs bayramı, Erzincan’da olaysız bir şekilde geçti. Kutlamalara katılan yüzlerce kişi, birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mesajları vererek, ülkede kavgalara ve çatışmalara son verilmesi dileklerinde bulundu.

Erzincan Belediyesi Sarayı önünde toplanan çeşitli siyasi parti, sendika, dernek ve sivil toplum örgütü üyeleri açtıkları pankartlar ve dövizler ile Halitpaşa Caddesi güzergahını kullanarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Gruplar, marşlar okuyarak ve slogan atarak yürüyüşe geçti. 1 Mayıs yürüyüşüne yaşlılar ve çocuklar da aileleri ile katılarak renkli görüntüler oluşturdu.

Meydanda toplanan yaklaşık bin 500 kişiye hitaben gruplar adına sendika yöneticileri ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Dr. Muharrem Işık, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Gruplar daha sonra çalınan müzik ve davul-zurnalar eşliğinde halaylar çekti. Grup sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER