ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 22:22

Erzincan Ülkü Ocakları'ndan açıklama

Erzincan Ülkü Ocaklarından açıklama


Erzincan'da temaslarda bulunan Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Gurubu'nun yerel bir televizyonda katıldığı program sırasında televizyon binasında olaylar çıkmış ve binanın birinci katında bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'ndan üçüncü katta bulunan Milliyetçi Hareket Partisi'ne çıkmak isteyen gurubun önü polis tarafından kesilmiş bu sırada gurup ile polis arasında arbede yaşanırken, polis guruba biber gazı sıkmıştı.

Yaşanan olaylar sonrası Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Erzincan Cumhuriyet Meydanında toplanan Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri bir basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay Mutlu, “Erzincan Topraklarında bölücü başı Apo’ya ait bölünme sürecini anlatmaya gelen akiller için, kasıtlı olarak ilimizde başka yerel kanallar olmasına rağmen İl Ocak Başkanlığımızla aynı binada bulunan yerel televizyonda program hazırlanmıştır.

Bu esnada Erzincan Ülkü Ocakları’na mensup Üniversiteli ve Erzincanlı kardeşlerimiz de her Cuma olduğu gibi Cuma sohbetlerini gerçekleştirirken, anlam veremediğimiz bir şekilde Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne mensup polis memurları İl Ocak binamızın boşaltılıp kapatılması yönündeki cebri taleplerini bizlere ilettiler.

Ülküdaşlarımız, emniyet görevlilerinin taleplerini haklı olarak reddedince, çevik kuvvet ekipleri Apo bayrakları taşıyan vatan hainlerine yapmadıkları bir muamele ile gönüldaşlarımıza yoğun bir biber gazı ve cop saldırısı ile yanıt verdiler. Hâlbuki kanunen kapalı alanlarda biber gazı yasak olmasına rağmen ve 1 Mayısta Erzincan da -Abdullah Öcalanın askerleriyiz’ diye hayâsızca haykıranlara kılını bile kıpırdatmayan emniyet mensuplarının, vatanperver insanlara bu muameleyi yapmasını anlamak mümkün değildir. Biz Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak yapılan bu uygulamanın ne kadar yasal olduğunu, ne kadar adil olduğunu, orantısız gücün hangi kanun maddesinde yer aldığını adli mercilerde arayacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan İl Başkanı İlhan Gülırmak, “Milletimizin can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü kolluk kuvvetlerimizin bu konularda bir daha tekrarlanmamasını temenni ederek daha duyarlı daha samimi olmalarını istiyoruz. Aksi takdirde çok önem verdiğimiz asayiş birimleri her kes elini vicdanına koysun. Bu millet sahipsiz değildir. Gerekirse bu milletin geleceği için, bu ülkenin geleceği için tankları ayağımızın altına alır, jetlerinin tepesine çıkarız.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER