ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:35

Erzincan ile Teksas üniversiteleri arasında öğrenci değişimi yapılacak

Erzincan ile Teksas üniversiteleri arasında öğrenci değişimi yapılacak


Erzincan Üniversitesi ile Texas Tech University, Texas A&M Commerce University, The University of Texas at Dallas, University of Houston-Victoria arasında öğrenci, öğretim üyesi değişimi ve Mevlana Değişim Programı konusunda mutabakat sağlanırken, bu üniversitelerden Texas Tech University ile protokol imzalandı.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Çoban, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Recep Gülmez Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletinde bir takım ziyaretlerde bulundular. İlk olarak Texas Tech Üniversitesini ziyaret eden delegasyon; Texas Tech Üniversitesi ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci, öğretim üyesi değişimi ve Mevlana Değişim Programı konusunda mutabakata vararak protokol imzaladı.

Daha sonra Dallas şehrinde bulunan Texas A&M Commerce Üniversitesine geçen delegasyona, Doç. Dr. Ekrem Köksal ve Doç. Dr. Çağrı Çırak da eşlik etti. Texas A&M Commerce Üniversitesi ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci, öğretim üyesi değişimi ve Mevlana Değişim Programı konusunda mutabakata varan delegasyon, son olarak Houston’a geçerek bu şehirde bulunan University of Houston-Victoria üniversitesini ziyaret etti. University of Houston-Victoria üniversitesiyle de 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci, öğretim üyesi değişimi ve Mevlana Değişim Programı konusunda mutabakata varan delegasyon, ziyaretler esnasında bu üniversitelerde doktora yapan Türk öğrencilerle de görüştü. Öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, bu öğrencilerin Erzincan Üniversitesine ve Erzincan’a hizmet etmeleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER