ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 19:25

Erzincan da Soma için dualar edildi

Erzincan da Soma için dualar edildi

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sonrasında Yasin-i Şerif okutulup dualar edildi.


Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sonrasında Alperen Ocakları Gençlik Kolları Erzincan üyeleri tarafından Cumhuriyet meydanında Yasin-i Şerif okutulup dualar edildi.

Erzincan Cumhuriyet Meydanında toplanan yaklaşık 50 kişilik Alperen Ocakları Gençlik Kolları üyesi dua etti. Yapılan dualar öncesi bir konuşma yapan Alperen Ocakları Gençlik Kolları Erzincan İl Başkanı Mustafa Göktuğ Özcan; “Bugün Türk Milletinin kara günüdür. Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim kazada 238 kişi Hak’kın rahmetine kavuşmuştur. Evlerine ekmek götürmek için yerin 400 metre altında karanlığa mum yakmaya çalışan kardeşlerimiz, Rabbim şehadetinizi kabul eylesin. Bu elim kaza üzerinden kaos ortamı çıkarmaya çalışanlar, bugün kavga günü değil, birlik olma günüdür. Elbet bu kazanın sorumluları Türk Milletinin vicdanına ve adaletin karşısında hesap vereceklerdir. Bu dünyada değilse er geç Mahkeme-i Kübra da bu kazanın hesabını vereceklerdir. Ancak biz bugün Erzincan olarak Soma’da hayatını kaybedenlerin akrabalarına kardeş olacağımızı, açılan yaralarımızı beraber saracağımıza söz veriyoruz. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bugün hayatını kaybedenler için Yasin’i Şerif okumak ve içeride kurtarılmayı bekleyenler için dua etmek bizim boynumuzun borcudur. Bugün dua ve sabır günüdür. Birlik günüdür. Rabbim bizleri her zaman bir eylesin” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Yasin-i Şerif okundu ve dualar edildikten sonra Cumhuriyet Meydanında toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER