ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 14:27

Erzin Cumhuriyet Başsavcısı'ndan şiirli veda

Erzin Cumhuriyet Başsavcısından şiirli veda


Hatay'ın Erzin ilçesinde üç yıldır görev yapan Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Fatih Taze, şair Necip Fazıl Kısakürek'e ait 'Utansın' şiirini okuyarak ilçeye veda etti. Düzenlediği basın toplantısında "Aykırı olmak ve doğru bildiğini yapmak benim karakterimdir, tayini çıkan diğer bürokrat gibi 'kimseye kırgın değilim' diyemem." ifadelerini kullanan Savcı Taze, görev yapacağı her yerde aynı duruşunu koruyacağını söyledi.

Erzin’de üç yıldır Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan Savcı Ömer Fatih Taze, Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararıyla Kars merkez adliyesine atandı. Adliye çalışanları ile vedalaşan Taze, basın toplantısı düzenledi. "Görev yaptığım yerlerde hiçbir zaman rutin olmadım. Aykırı olmak ve doğru bildiğini yapmak benim karakterimdir. Görevimin gereğini en mükemmel bir şekilde yerine getirmek için gücümü sonuna kadar kullandım. Bunu yaparken de önüme çıkan her türlü engeli aşmaya çalıştım. İlçede bir yıl daha görev yapmak istiyordum, ama kısmet olmadı. Buradan şuna da dikkat çekmek istiyorum. İlçe halkı ne zaman çalışan bürokratla görevini yapmayan kişileri ayrıt ederse, Erzin’in daha da gelişeceğine inanıyorum. Aksi takdirde insanlar sadece kendilerini kandırmış olur.’’ dedi.
Toplantı sonunda şair Necip Fazıl Kısakürek'in, 'Utansın' şiirinden "Tohum saç, bitmezse toprak utansın. Hedefe varmayan mızrak utansın. Hey gidi küheylan, koşmana bak sen. Çatlarsan, seni doğuran kısrak utansın. Ustada kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın." dizelerini okudu. Savcı Ömer Fatih Taze, adliye çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra adlieyeden ayrıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER