ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:21

Eruh’ta Kutlu Doğum programı tertiplendi


Siirt'in Eruh ilçesinde ilk Kutlu Doğum programı düzenlendi.
SEKBİL-DER Okuma Salonu tarafından düzenlenen programa; Eruh Belediye Başkanı Mehmet Melih Oktayı, İlçe Müftüsü Aziz Bul, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Eruh Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'ndaki programa yaklaşık bini aşkın kişi katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Eruh İlçe Müftüsü Aziz Bul, Efendimiz'in(sav), âlemlere rahmet olarak gönderildiğini belirterek, Kutlu Doğum'la Müslümanlık ve Peygamber Efendimiz'in bu topraklar da bir kez daha doğduğunu söyledi.

Program Kuran-ı Kerim tilaveti, SEKBİL-DER öğrenci korosundan şiir ve ilahi dinletisi ile devam etti. Peygamber (sav) Efendimiz için Kürtçe mevlitte okundu. Bunun yanı sıra Efendimiz'e(sav) en güzel şiir ve mektup yazıp dereceye girenlere ödüllerini Eruh Müftüsü Aziz Bul verdi. İndirilen hatimlerin ve okunan salavatlatların duası yapıldı. Programın sonunda ise Sakal-ı Şerif ve kutsal emanetler fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.
SEKBİL-DER Okuma Salonları adına konuşma yapan Akif Pehlivan Eruh’ta ilk defa böyle bir program düzenlendiğini, söz konusu Peygamberimiz olunca halkın teveccühünün memnun edici olduğunu vurguladı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER