ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:05

Eroğlu, Sakarya'da doğalgaz dağıtım şebekesinin temelini attı


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Karasu ilçesinde doğalgaz dağıtım şebekesinin temel atma törenine katıldı.

Karasu Kent Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Bakan Eroğlu, doğalgaz kirliliğinin sağlık ve hava kirliliği açısından çok önemli olduğunu söyledi. Doğalgazın ilçeye getirileceği tarihle ilgili söz aldıklarını kaydeden Eroğlu; "29 Ekim 2013 de saat 13.00'de ilçeye doğal gaz verilmeye başlanacak" diye konuştu.

Adapazarı Gaz Dağıtım AŞ. (AGDAŞ) İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem ise Karasu'da 40 kilometrelik yüksek basınçlı doğalgaz hattıyla yatırıma başladıklarını ifade ederek; "Bu kış Karasu ilçesindeki herkesin evinde doğalgaz kullanacak hale gelecek. OSB'de doğalgaza kavuşmuş olacak. Karasu İlçesine bu yıl yapılacak olan yatırımın tutarı 50 milyon lira" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, ilk kanyağı yaparak projenin startını verdi. Konuşmaların ardından Eroğlu, AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milli içkimiz ayrandır" sözü sonrasında ilçede ayran dağıttığı standın başına geldi. Ayran içen Eroğlu, vatandaşlara da ayran ikram etti.

İlçedeki Acarlar Longozu'nu gezen Eroğlu, daha sonra Adapazarı Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Adapazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na iştirak etti. Eroğlu, son olarak Erenler ilçesindeki bir otelde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle toplantıya katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER