ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 15:26

Eroğlu, Gezi Parkı için konuştu


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda yapılan çalışmaların amacının oradaki tarihi eserleri ihya etmek olduğunu söyledi. Eroğlu, “Ama tabi oranın etrafı yine yeşillenecek merak etmeyin. Yine en az 5-10 kat ağaç dikeriz. Zaten şu anda İstanbul’da ağaçlandırma seferberliğimiz devam ediyor. Bakın sırf geçen yıl 100 bin erguvan, bu sene 100 bin adet ıhlamur fidanı, ayrıca yine 5 bin adet değişik fidanlar dikmek için karar aldık.” dedi.

Bakan Eroğlu, Ankara ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen Konya Tanıtım Günleri’ne girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı. Taksim’de devam eden çalışmalar kapsamında Gezi Parkı’nda yapılan düzenlemelere gösterilen tepkilerin hatırlatılması üzerine Eroğlu, “Geçmişte orada okuduğum için Gezi Parkı’nı da çok iyi biliyorum. Küçük bir alan. Tabi orada tarihi bir Taksim Kışlası var. Tarihi eserleri ihya etmek için, tarihi eserlere olan saygımızdan dolayı bu eseri yapacağız inşallah. Maksat budur yani, tarihi eserin ihyasından başka bir şey değildir. Ama tabi oranın etrafı yine yeşillenecek merak etmeyin. Yine en az 5-10 kat ağaç dikeriz. Zaten şu anda İstanbul’da ağaçlandırma seferberliğimiz devam ediyor. Bakın sırf geçen yıl 100 bin erguvan, bu sene 100 bin adet ıhlamur fidanı, ayrıca yine 5 bin adet değişik fidanlar dikmek için karar aldık. Onun için merak edilmesin ağaç adına çalışmalara devam ediyoruz.” diye konuştu.

“YAVUZ SULTAN SELİM HEPİMİZİN GURUR DUYACAĞI BÜYÜK BİR PADİŞAHIMIZDIR”

İstanbul’a yapılan 3. köprüye Yavuz Sultan Selim adının verilmesi ile ilgili olarak yöneltilen eleştirilere de değinen Bakan Eroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Yavuz Sultan Selim hepimizin gurur duyacağı büyük bir padişahımızdır. Dolayısıyla kimsenin bundan rahatsızlık duymaması gerektiğini düşünüyorum. Ama tabi herkesin düşüncesine saygı duymak da bizim vazifemiz.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER