ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:15

Eroğlu: Bursalı yatırımcıları Kıbrıs’ta görmek isteriz


KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bursalı işadamlarının ülkesi ile ticari ilişkileri geliştirmesini arzuladıklarını söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret eden Cumhurbaşkanı Eroğlu,’nu BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile Başkan Yardımcısı Ali Hazır karşıladı.

Meclis Başkanı Parseker görüşmede Bursalı işadamlarının Kıbrıs’ta yatırım yapmasını arzuladıklarını dile getirdi. Ali Hazır ise tiraci ilişkilerin geliştirilmesi için Kıbrıs havayollarının Yenişehir’e direkt uçuş yapmasını talep etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ise yatırımcıların Kıbrıs’a gelmesi için özel teşvikler uyguladıklarını dile getirirken, "Elbette Bursalı işadamlarının KKTC’ye gelmesiyle ticari ilişkiler daha da gelişecek. Bunu biz de arzu ediyoruz. Bursalı yatırımcıları Kıbrıs’ta görmek isteriz. Ekonomimizi daha iyi noktalara taşımak için uğraşıyoruz." dedi.

Kıbrıs Havayolları’nın Yenişehir Havalimanı’na uçuş yapması ile ilgili Eroğlu, şu görüşleri dile getirdi: "Bunun olması için Bursalı işadamlarını talebinin olması gerekir. Havayolu şirketleri karlılık amacı taşır. Böyle bir yol açılırsa hattın iyi çalışacağını düşünüyorum. Sizlerden de böyle bir istek gelirse yol açılabilir."

Ziyaretin sonunda Eroğlu, Parseker’e ipek kozasından bir tablo hediye etti. Parseker ise İznik çinisi vazoyu Eroğlu’na takdim etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER