ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ağustos 2014 Salı 13:04

Ermenistan'a protokol sürprizi

Ermenistana protokol sürprizi

Meclis'te seçilmiş Cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan için düzenlenecek yemin töreni için hazırlıklar tamamlandı.


"Seçilmiş" olması dolayısıyla Erdoğan için önceki Cumhurbaşkanlarından farklı bir protokol uygulanacak.

Erdoğan, 28 Ağustos'ta mazbata töreni ve yemin için Keçiören'deki konutundan Meclis'e geçerken, "Cumhurbaşkanlığı korumaları" eşliğinde Çankaya Köşkü'nden gönderilecek makam aracını kullanacak. Bu sırada, henüz yemin etmediği için Cumhurbaşkanlığı forsunun üzeri kapalı olacak.

Haberturk gazetesinden Şerife Güzel'in haberine göre; Meclis'teki yemin töreninden sonra fors açılacak. Erdoğan'ın makam aracına, yeminden sonra Cumhurbaşkanlığı yaveri eşlik edecek. Meclis'teki yemin törenine, ilk kez yabancı devlet başkanları da katılacak. Meclis Başkanlığı, genel kuruldaki özel locada Erdoğan'ın ailesine 30 kişilik yer ayırdı. Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çocukları ve torunlarının, özel locadan yemin törenini izlemesi bekleniyor.

ERMENİSTAN DA İZLEYECEK

Öte yandan yemin ve devir teslim törenini izlemek için temsilci gönderecek devlet ve uluslararası örgüt sayısı 75'e yükseldi. Ermenistan töreni Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan'la izleyecek. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün öğle saatleri itibarıyla törene katılacağını belirten ülke sayısı 67 oldu.

Kaynak: Haberturk 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER