ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:09

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon

Erken rezervasyon ne zaman ve nasıl yapılır? İşte erken rezervasyon fırsatı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabı...


Erken Rezervasyon Tatil deyince herkesin aklına yaz mevsimi gelir. Ama tatil kış ayında da yapılır baharda da. Yeter ki insanin tatile ihtiyacı olsun. Tatil deyince ilk akla gelen otellerin kapasitesidir. Nasıl rezervasyonsuz hoş bir mekânda yer bulamıyorsanız tatilde de ayni durumun basınıza gelmesi olası. Eğer bu duruma düşmek istemiyorsanız tabi ki de erken rezervasyon yaptırmalısınız. Eğer kararınızı erken verirseniz her şehrin her otelin erken rezervasyon" imkânlarından yararlanabilirsiniz.

NE KADAR ERKEN REZERVASYON O KADAR SEÇİM ŞANSI

Erken rezervasyon genellikle indirim olarak algılanır. Bu düşünce çok normal çünkü eğer yaz tatilini için kıs ayında karar verirseniz yüzde elliden fazla indirime sahih olabilirsiniz. Tabi ayni şey kış ayında yapacağınız bir tatil içinde geçerli. Eğer tatile yazın karar verirseniz yine ayni indirimden faydalanmanız söz konusu. Tatilin yapılacağı aya yaklaştıkça indirim hakkiniz giderek azalır. Tatilinizin gerçekleşmesine bir kaç ay kala artik erken rezervasyon indirimleri sona erer.

Aslında erken rezervasyon sadece indirim gibi gorunsede tam olarak öyle değildir. Erken rezervasyonunuz ne kadar erken olursa secim sansınız o kadar fazladır. Erken rezervasyonda istediğiniz odayı seçme şansınız varken artik tatil ayına girildiğinde sansınıza güvenmek zorunda kalabilirsiniz. Şimdi yeni erken rezervasyonlar siteler üzerinden gerçekleşiyor. Aldığınız çeşitli kuponlar erken rezervasyon yerine geçiyor. Kuponlar belli bir ayı kapsıyor. Eğer o kuponu o aylar arasında belli günlerde kullanmazsanız hakkiniz yanmış oluyor. Bu sitelerin en iyi yani belirlenen tarihlerin tatil zamanlarına yakin olusu. Erken rezervasyon isterseniz böyle sitelerime kullanabilirsiniz. Ancak uyaryim ki tatil zamanları yakin olduğu için indirimler her nekadar iyi gorunsede tam olarak tatmin edici sayılmaz.

ERKEN REZERVASYON EN ÇOK BAYANLARA İYİ GELİYOR

Erken rezervasyon sadece cebe yaramaz. Özellikle bayanların fit bir vücuda sahip olmasını da sağlar. Erken rezervasyonla alınan tatillerin iadesi olmadığından ya para yanar yâda tatile gitmek zorunda kalırsınız. Hiç bir bayan tatilin yanmasına göz yummayacağı için tatilin alınmasında itibaren tatilin gercklesegi ana kadar kadınlar hazırlanmaya baslar. Kış ayında hareketsizlik yüzünden alınan kilolar tabi ki de hoş bir tatil için kâbus olabilir. Bu nedenle bayanlar acil kilo vermek için çeşitli yöntemlere başvururlar. Spora giderler ölüme varan diyetler yaparlar canla basla ama yinede o tatile fit vücutla gitmeyi başarırlar. Şaka gibi gelebilir ama dolaylıda olsa erken rezervasyonların hanımların sağlıklarına katkısı olduğu şüphesiz ki doğrudur. Erken rezervasyonun çok güzel yanları olsa da iade edilemezsi kotu bir durumdur. Aylar öncesinden karar verdiğiniz bir tatilden birkaç ay sonra vazgeçseniz sonrasın da yapacağınız bir şey yoktur. İstemeseniz de tatile gitmek zorunda kalabilirsiniz. Altı ay boyunca hayalini kurduğunuz tatil olmaktan çıkıp kâbusa dönüşebilir. İste erken rezervasyonun tek ama kotu tarafı budur. Secimi oldukça şık ve dikkatli yapmak gerekir.

GÜZEL BİR TATİL BAŞARININ ANAHTARI

Erken rezervasyonun bir diğer yanı da başarıyı getirmesidir. Erken rezervasyon , ile alınan bir tatil emin olun sizin daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Çünkü sürekli olarak tatile kanalize olacağınız da işinizde daha verimli daha sağlıklı geçer.

Unutmayın erken rezervasyon, aileniz ve sizin için büyük bir fırsattır bunu iyi değerlendirmek gereklidir. Özellikle bu dönemlerde yapılan rezervasyonlar size büyük paralar kazandırabilir. İşte bu yüzden erken rezervasyon yaptırın karlı çıkın. Sevdiklerinizle beraber uygun fiyata en kaliteli mükemmel zamanlar geçireceğiniz tatilinizi şimdi planlayın, sonrasında pişman olmayın. Bu sizin elinizde. Güzel bir tatil başarının anahtarıdır, bu anahtarı mutlaka kullanın. Sevdiklerinizle beraber güzel bir tatil sizin de hakkınız, tüm yıl çalışmanın karşılığını almanın zamanı geldi de geçiyor bile acele edin. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER