ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:09

Ergüney'den istihdam teşviki teşekkürü


Erzurum Birinci Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 2017'ye kadar yürürlükte kalacak olan İstihdam Teşvik Yasası'na Erzurum'un dahil edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Zafer Ergüney, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, İstihdam Teşvik Yasası'na Erzurum'un dahil edilmesinin sevincini yaşadıklarını belirti. "14 Temmuz 2013 tarihinde 28707 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararıyla 2 listede bulunan Erzurum ilimiz 31 Aralık 2017 yılına kadar istihdam teşvikinden faydalanma hakkı kazanmıştır." ifadelerini kullanan Ergüney, "5084 Sayılı Yasa, 31 Aralık 2012 tarihinde sona ermesinden dolayı özellikle sanayicilerimiz üzerinde ciddi bir istihdam yükü ve maliyet artışına sebep olmuştu. Uzatılan yasayla 1 Ocak-30 Haziran 2013 tarihleri arası çalıştırılan her bir işçi için 107.65 TL destek sağlanacak olup 1 Temmuz 2013’ten sonra ise bu destekler işçi başına 112.36 TL’ye çıkarılmıştır." dedi.

        Söz konusu desteğin asgari 10 işçi çalıştıran eski ve yeni tüm işletmelere uygulanacağını hatırlatan Ergüney, şunları kaydetti: "Bu sebeple yasanın çıkarılması için mücadele eden başta siyasi ve kamu yöneticilerimizin yanında 31 Aralık 2012 tarihinde yasanın sona ermesinden bugüne kadar yakinen takip ettiğim mücadelesine şahit olduğum Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ve Başkanı Lütfü Yücelik’e emeği geçen tüm sivil toplum örgütlerine başta Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri ve sanayicileri olarak teşekkür ederiz. Erzurum adına atılacak her olumlu adımın yanında veya arkasında olacağımızı, tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizi kamuoyunda taahhüt ederiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER