ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Açık
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 21:14

Ergenekon davasında tahliyeler


Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan ve tahliyelerine karar verilen Erkan Önsel, Turhan Özlü, Mehmet Bedri Gültekin ve Hasan Ataman Yıldırım cezaevinden çıktı.
Silivri Cezaevi'nden tahliyesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan eski asker Hasan Ataman Yıldırım, Balyoz davasından dolayı birçok arkadaşının içeride olduğunu, ancak tertibin çöktüğünü, herkes cezaevinden çıkana kadar mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.
Yıldırım, sahte dijitaller yüzünden tutuklandığını hatırlatarak, ''Ben ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 12 yıl ceza aldım. Zannedersiniz ki karşınızda bir canavar var. Ben bilgisayar yüksek mühendisiyim ama 1984 yılında istifa ettim. Genelkurmayla bir ilişkim dahi yok. Bu kadar sahtekarlık olur. Onun için bize acele cezaları verip, 'bitirelim işi, tıkalım içeri' dediler ama oyun bozuldu. Tertip bozuldu. Hepsi çöktü. Dolayısıyla biz kazandık. Bundan sonra da mücadele yeni başlıyor'' dedi.
Hasan Ataman Yıldırım'ın ardından Erkan Önsel, Turhan Özlü, Mehmet Bedri Gültekin de birlikte cezaevinden çıktı.
İşçi Partili bir grup ve vatandaşlar da Önsel, Özlü, Gültekin ve Yıldırım'ı cezaevi önünde karşılayarak, ellerinde bayraklarla "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" şeklinde slogan attı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER