ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 21:31

Ergenekon davasında savunma yapmayan sanıklara son uyarı


Ergenekon davasında tutuklu bulunan 66 sanığın da savunmasını tamamlamasının ardından mahkeme heyeti, 2 aydır devam eden savunmaların alındığı bu süreçte savunmasını hala yapmayan tutuksuz sanıklar için son uyarıyı yaptı. Mahkeme, savunmalarını yapmak için süre isteyen sanıkların mazeretleri reddetti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasında toplam 66 sanığın da savunmasını tamamlamasının ardından savunma yapmak için duruşmaya gelen tutuksuz sanık olmayınca heyetten uyarı geldi.

Başkan Hasan Hüseyin Özese, yaptığı açıklamada "Davanın geldiği aşama, duruşmaların kesintisiz devam ettiği, tutuklu sanıkların hepsinin esas hakkındaki mütalaalara karşı son savunmalarını yaptığına" dikkat çekti.

Mahkeme kararında tutuksuz sanıkların vareste tutulma taleplerinin de kabul edilmediğinin kendilerine tebliğ edildiğine dikkat çekildi. Yapılan bu açıklamalar sonrasında savunma için süre verilmesini isteyen sanıkların Mazeret taleplerinin reddine karar verildi. Duruşma 13 Haziran gününe ertelendi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER