ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:24

Ergenekon Davası'nda sanıkların son sözleri alınmaya başlandı


Ergenekon Davası'na bakan mahkeme, sanık savunmalarının tamamlandığını, araştırılacak başka bir konu da kalmadığını belirterek sanıkların son sözlerini almaya başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon Davası'nda yaklaşık 2 saat aranın ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, aldıkları ara kararı okudu. Tutuklu sanık Ergün Poyraz'ın reddihakim talebinde bulunduğunu belirten Başkan Özese, bu talebin duruşmayı uzatmaya yönelik olduğunu ve yasada belirtilen hakimin veya heyetin reddine ilişkin konulardan olmadığını belirterek talebin reddine karar verdiklerini açıkladı.

Sanıklar ile avukatları tarafından yapılan taleplerin ise ise 'daha önceden karar verildiği', 'Mükerrer talep olduğu', 'Davaya bir yenilik katmayacağı' gibi gerekçelerle redlerine ve bu konularda bir karar verilmesine yer olmadığına hükmedildi.

Başkan Özese tüm bu açıklamaların ardından esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını halen yapmayan sanıkların mahkemeye gönderdikleri mazeretlerinin, dava dosyasının geldiği aşamayı da dikkate alarak reddine karar verdiklerini açıkladı.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 20 Ekim 2008 tarihinden bu yana yaklaşık 56 aydır devam eden Ergenekon Davası'nda sanıkların esas hakkındaki savunmalarının tamamlandığını açıkladı. Dava dosyası incelendiğinde araştırılacak bir konu kalmadığını da belirten Özese, hazır bulunan tutuklu sanıklardan sırayla son sözlerini almaya başladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER