ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 15:55

Ergenekon davasına kapsamına alındı


Ergenekon davası ile birleştirilmesi yönünde 4 gün önce muvafakat verilen Mahmut Güzel hakkındaki dava dosyası, birleştirme kararı ile dün mahkemeye ulaştı. Ergenekon davasının yeni tutuklu sanığı Mahmut Güzel ise ilk kez bugünkü oturumda Ergenekon davasının tutuklu sanıkları arasında duruşmaya katıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Mehmet Eröz, İsmail Hakkı Pekin, Hıfzı Çubuklu ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 18 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Hurşit Tolon, Levent Ersöz ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık ise duruşmada bulunmadı.

Bu arada, dün görülen oturumda Ergenekon davası ile birleştirildiği açıklanan son dava dosyasının tutuklu sanığı Mahmut Güzel de bugünkü duruşmaya katıldı. Danıştay davasının tutuklu sanıklarının ifadeleri kapsamında hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Güzel, Ergenekon davasında tanık olarak dinlenmişti. Güzel hakkındaki soruşturmanın tamamlanmasının ardından 23. Ağır Ceza Mahkemesi'de dava açılmıştı. Güzel davasını yürüten mahkeme, bu davanın, Ergenekon davası ile aralarında hukuki ve fiili irtibat bulunduğunu gerekçe göstererek birleştirilmesi yönünde Ergenekon davasını yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, birleştirme yönünde olumlu görüş bildirmişti. Dün yapılan duruşmada ise mahkeme heyeti, Güzel hakkındaki dava dosyasının, birleştirme kararı ile mahkemeye ulaştığını açıklamıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER