ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 11:15

Ergenekon davası bugün sakin başladı


Son duruşmalarında sanık avukatları ile mahkeme heyeti arasındaki diyaloglar ve jandarma görevlilerinin müdahalesi ile gerginlikler yaşanan Ergenekon davasının bugünkü oturumu olaysız ve itirazsız başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 278. duruşmasında; Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Hurşit Tolon, Hasan Iğsız ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan Nusret Senem, Yalçın Küçük ve Erkut Ersoy'un da hazır bulunduğu duruşmaya eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Nusret Taşdeler, Veli Küçük ve Doğu Perinçek'in da aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise gelmedi.

Dün mahkeme heyeti ve sanıklar arasında yaşanan tartışmalar, ardından mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin biri stajer iki avukatın salondan çıkarılması için jandarmaya verdiği talimat üzerine yaşanan gerginliğin ardından bugünkü duruşmaya sakin başladı. Son duruşmalarda esas hakkındaki mütalaanın açıklanacağı beklentisi ile katılımın yoğun olduğu ve izleyici bölümündeki özellikle milletvekillerinin de katıldığı gergin duruşmalardan sonra bugünkü duruşmaya izleyici katılımının oldukça az olduğu gözlendi.

Kimlik yoklamasının ardından Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, dünkü oturumun sanıkların delillere karşı konuşmaları ile kapatıldığını belirterek bugün de aynı şekilde taleplerin alınması ile devam edeceklerini açıkladı.

Duruşma sanıkların konuşmaları ile devam ediyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER