ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 15:56

Ereğli’den 1 Mayıs'a 'kontrollü' katılım


 Zonguldak Madenci Anıtı’nda düzenlenen 1 Mayıs mitingine katılmak üzere Ereğli’den hareket eden araç konvoyu, polisin kimlik kontrollerinden sonra gidebildi.

Ereğli’den, Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şubesi önderliğinde, bazı siyasi partiler, bazı memur sendikaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin 1 Mayıs Zonguldak mitingine katılmak için oluşturduğu araç konvoyundaki araçlar, Kepeztepesi mevkiinde durduruldu. Polis ekiplerinin kimlik kontrolleri yapmasının ardından araçların geçişine izin verildi. Bir aracın şehirler arası yolculuk yapması için belgelerinin yeterli olmadığı anlaşılınca, yolcuları başka bir araca nakledildi.

GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, polis ekiplerinin kontrollerinin bir an önce tamamlanması için çaba harcadı. Mutlu, “Ereğli’den 1 Mayıs mitingine katılmak için yola çıktık. Polis arkadaşların görevleri gereği kontrollerin ardından yola çıkacağız.” dedi

İşçi Partisi Zonguldak İl Başkanı Mehmet Uslubaş ise polisin uygulamasına tepki gösterdi. Uslubaş, “Partim adına polisin uygulamasını kınıyorum. Emekçinin bayramını zehir ediyorlar. Tek dertleri vatandaşa sorun çıkarmak.” diye konuştu. Araçlar, polisin kontrollerini tamamlamasının ardından Zonguldak’a hareket etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER