ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 17:34

Ereğli'de de coşkulu kutlama

Ereğlide de coşkulu kutlama

Cumhuriyetin ilanının 89. yıl dönümü, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de coşkuyla kutlandı.


Cumhuriyetin ilanının 89. yıl dönümü, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Ereğli halkının yoğun ilgisi dikkat çekerken, geçit töreni de renkli görüntülere sahne oldu. Halk oyunları gösterisi ekibindeki bir öğrenci aşırı sıcaktan baygınlık geçirdi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Yalçın Enç ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilçe yöneticileri ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Sahil bandındaki törene Ereğli Kaymakamı Çay, Milletvekili Candan, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Enç , Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Engin Özkul, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdusselam Aksoy, Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, daire müdürleri birim amirleri, askeri erkan, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan törenlerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay yaptı. Çay, konuşmasında Cumhuriyetin önemine değindi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alanlara ödülleri verildi.

Geçiş töreninin ardından halk oyunları ekibi gösterisini sundu. Büyük alkış alan gösterinin sonunda TED Koleji 7. sınıf öğrencisi Yağmur Türkoğlu, aşırı sıcak nedeniyle baygınlık geçirdi.

Son olarak tören geçidi yapıldı. En önde yer alan Türk bayrakları ve hemen arkasında yürüyen gaziler ayakta alkışlandı. Geçit töreninde şehit aileleri de ellerinde çocuklarının resimleri ile en önde yürüdü. Tören geçidinin ardından kutlamalar sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER