ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:13

Ereğli İtfaiye İstasyonu törenle hizmete açıldı

Ereğli İtfaiye İstasyonu törenle hizmete açıldı


 Zonguldak Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü İstasyon Grubu törenle hizmete açıldı. Belediye İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, İstasyon Grubu’nun 2 arazöz ve 6 personel ile 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini kaydetti.

Gerçekleştirilen açılış törenine; Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, belediyenin daire müdürleri, amirleri ve personeli ile birlikte Erdemir ve Karadeniz Bölge Komutanlığı İtfaiye Teşkilatı'nın yöneticileri katıldı. Yemek ikramı ardından konuklara hitaben bir konuşma yapan Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, ülke genelindeki birçok belediyeye nazaran örnek çalışmalara imza atan Belediye İtfaiye Teşkilatı’nın, İstasyon Grubu’nun da devreye girmesiyle birlikte daha da güçlendiğini ifade etti.

Ateş, yaptığı konuşmada, İstasyon Grubu’nun 2 arazöz ve 6 personel ile 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini kaydederek, “Bu grubumuz, ilçemizin 31 mahallesinden 12’sine hizmet vereceği gibi, Gökçeler ve kandilli beldelerindeki doğal afetlere karşı da hizmet verecektir. İlklerin belediyesi olan Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde biz de İtfaiye Müdürlüğü olarak bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük şehirlerde dahi olmayan ikinci grupları ilçemize kazandırmış olduk.” dedi. Bundan önce de birçok konuda ilkleri başardıklarını, Gönüllü İtfaiyecilik Kursu’nda eğitim gören 4. Grup gönüllülerin eğitimlerinin de devam ettiğini kaydeden Muhammet Ali Ateş, şöyle devam etti:

“Bu gönüllülerimiz yaklaşık bir ay sonra mezun olacaklar. 5. Grup eğitimleri için de şimdiden bir talep patlaması var. Özellikle bayan taleplerinde 30 kursiyer sayısını aşmış bulunmaktayız. Yine birçok belediyede bulunmayan Su Altı Arama ve Kurtarma ekiplerini oluşturduk. Geçen ay içinde de üç profesörümüzün katılımlarıyla bir eğitim programı gerçekleştirdik. Bu eğitimden tüm personelimiz yararlandı. Arkadaşlarımız zaten kendi alanlarında uzmanlar. Bu eğitimlerde de bilgilerini pekiştirmiş oldular. Arkadaşlarımız; bundan sonraki yangınlarda olaylara daha bilimsel yaklaşacaklardır. Bunun yanında günlük çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz hızlı bir şekilde devam etmektedir.”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da İtfaiye Müdürlüğü’nün, ikinci teşkilatını da İstasyon mevkiinde açmasından memnun olduklarını kaydetti. Posbıyık, ilde yangın sisteminin tek merkezden yönetilmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Yangına daha kısa sürede ulaşmamız lazım. Şimdi hazırlıklarımızı yapıyoruz, Kepez’de de bir şube kuracağız ki yeni mahallelerimizdeki olaylara da zamanında müdahale edebilelim ve sıkıntılarını giderelim. Bu yöndeki çalışmalarımız da başladı.” dedi. Başkan Posbıyık konuşmasında, başarılı çalışmalarından dolayı İtfaiye Müdürlüğü personelini de tebrik etti.

Konuşmalar ardından, İtfaiye Müdürlüğü İstasyon Grubu, Başkan Posbıyık ve meclis üyeleri tarafından hizmete açıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER