ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:20

Erdoğdu yolunda biten kısımlar asfaltlandı

Erdoğdu yolunda biten kısımlar asfaltlandı


Trabzon Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından genişletme çalışmaları yapılan Erdoğdu yolunda, Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasındaki bölüm asfaltlandı.

2014 yılı sonunda tamamlanması planlanan Erdoğdu yolu güzergâhında bulunan 173 parselin kamulaştırmasının ardından yıkım, genişletme ve altyapı çalışmaları tamamlanan bölümlerin asfaltının serilmesi vatandaşlar ve dolmuş esnafı tarafından sevinçle karşılandı.

Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak planlanan ve 2014 yılı sonunda tamamlanması planlanan 3 kilometrelik yolun yapım çalışmaları ise sürüyor. Hak sahiplerine bugüne kadar 52 milyon 249 bin lira ödenen Erdoğdu yolunun Kanuni Bulvarı güzergâhı bölümüyle çakışan 15 binanın kamulaştırılması için gerekli işlemler de devam ediyor. Belediye, yol güzergâhında bulunan 173 parselin kamulaştırmasının ardından yıkım, genişletme ve altyapı çalışmaları tamamlanan bölümlerin asfaltını seriyor.

Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Erdoğdu yolunda yapım ve yıkım işlemlerinin planlandığı şekilde devam ettiğini kaydederek, "Trabzon için en öncelikli projelerden birisi olan Erdoğdu yolunda kamulaştırmalar tamamlanırken, yıkım ve yapım çalışmaları aynı anda devam ediyor. Yıkım ve altyapı çalışmaları tamamlanan Atapark ile İsmetpaşa İlköğretim Okulu arasında kalan bölümün asfaltlanması tamamlandı. Çift gidiş-geliş olarak planladığımız Erdoğdu yolu tamamlandığında şehrimizin önemli ulaşım sorunlarından biri tamamlanmış olacak." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER