ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 20:46

Erdoğan'ın içinde bulunduğu hızlı tren arızı yaptı!

Erdoğanın içinde bulunduğu hızlı tren arızı yaptı!

Başbakan Erdoğan'ı taşıyan Yüksek Hızlı Tren İzmit'te arıza yaptı. Kısa sürede arıza giderildi.İstanbul-Ankara hattı bugün açılan Yüksek Hızlı Tren içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu halde İzmit'te arıza yaptı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde bulunduğu Yüksek Hızlı Tren (YHT), arızanın giderilmesinin ardından İstanbul’a doğru yola çıktı. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Elektrik taşıyan tel bağlantıları koptu. Dolayısıyla tren durdu” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın da içinde bulunduğu Yüksek Hızlı Tren, seyir teli (katener) koptuğu için Kocaeli girişinde arıza yapmıştı. Arızanın giderilmesi için ekipler yoğun uğraş verirken, çok sayıda polis ekibi tren çevresinde güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 15 dakika süren çalışmaların ardından arızanın giderilmesiyle Yüksek Hızlı Tren, İstanbul’a doğru yola çıktı.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Elektrik taşıyan tel bağlantıları koptu. Dolayısıyla tren durdu” dedi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER