ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 15:34

Erdoğan'ın bu sözleri o diziyi bitirir mi?

Erdoğanın bu sözleri o diziyi bitirir mi?

Başbakan Erdoğan, Kütahya'da hem Star TV'ye hem de Star'ın çok tartışılan dizisine sert sözlerle tepki gösterdi, "ilgilileri uyardık" dedi...


Kütahya'nın Altıntaş İlçesi'nde inşa edilen ve hedeflenen tarihten önce tamamlanan Zafer Havaalanı, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle hizmete girdi. Erdoğan törende yaptığı konuşmada Muhteşem Yüzyıl dizisine çok sert tepki gösterdi. 

"MUHTEŞEM YÜZYIL KONUSUNDA İLGİLİLERİ UYARDIK!"

Başbakan Erdoğan Star'da yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisine de tepki gösterdi.  "Ne diyor muhalefet? Sizin Gazze'de ne işiniz var diyor. Suriye ile neden ilgileniyorsunuz diyor Lübnan'dan Kosova'dan Myanmar'dan size ne diyor? Hiç kusura bakmasınlar, biz 7 milyarlık bu dünyanın içinde yaşıyoruz. Bizim görevimiz nedir bunu çok iyi biliriz. Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz. Her yerle biz de ilgileniriz. Ama bunlar TV ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o Muhteşem Yüzyıl belgeselindeki gibi tanıyorlar. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Saray'da o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi görmemiz, anlamamız lazım. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o TV sahiplerini de milletimin huzurunda kınıyorum. Bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyoruz. Bu milletin değerleri ile oynayanlara milletçe gereken dersin, cevabın hukuk içerisinde verilmesi gerekir. Biz şehitlerimizin bulunduğu, kardeşlerimizin yaşadığı her yere gider, onların sorunları ile ilgileniriz. Bu aziz millet tarihi boyunca bunu yaptı bugün de biz bunu yapıyoruz." dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER