ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2014 Perşembe 09:27

Erdoğan'dan twitter açıklaması

Erdoğandan twitter açıklaması

Başbakan Erdoğan gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Twitter yetkililerinin sözlerini yerine getirmediği durumunda resti çekti.


Erdoğan: "Twitter yetkileri ile görüşmemizin ardından verdikleri sözleri yerine getirmezlerse gereğini yaparız. Cumhurbaşkanlığı seçimi için sabır gerekir, her şeyi söylersek olmaz. Takism'de 1 Mayıs kutlamaları için geri adım yok." dedi.

Meclis Fuaye Salonu'nda düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak "Ülkemizi herhangi bir sıkıntıya sokmayacak nihai kararımızı veririz, adımı atarız. Sabır gerekir, her şeyi bir anda söylersek olmaz" dedi.

TWİTTER'A REST

Erdoğan, Twitter'ın buzladığı hesaplara değişik yollarla erişime ilişkin, "Ben düşüncemi söyledim, verdikleri sözleri yerine getirdiler, getirdiler. Getirmedikleri takdirde aynı yerdeyiz biz, gereğini yaparız. Yapabildiğimiz kadarıyla. Bazıları diyor ki 'kapatsanız da girebiliyorlar' falan ama herşeyden önce bir vergi kaçakçısı şirket Türkiye'de faaliyet gösteremez, ofisi yok, faaliyet gösteremez, gereği neyse o yapılır. Olay artık tek yönlü değil, birçok yönlü" değerlendirmesinde bulundu.

TAKSİM KARARI

Başbakan, 'Taksim'de 1 Mayıs' tartışmalarına ilişkin ise "Geri adım yok, kimsenin bayramı zehir etmeye hakkı yok" dedi.

ERMENİSTAN YORUMU

Erdoğan, 'Karabağ sorunu çözülmeden Ermenistan ile normalleşme olmaz' dedi.

KRİTK GÖRÜŞME YARIN AKŞAM

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi yarın akşam saat 18:30'da Köşk'te yapılacak.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER