ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2014 Pazar 14:51

Erdoğan'dan Musul açıklaması!

Erdoğandan Musul açıklaması!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Musul'da konsolosluğumuza düzenlenen saldırı sonrasında rehin alınan vatandaşlarımız ile ilgili açıklamada bulundu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Musul'daki rehinelerin sağlık durumlarıyla ilgili bir sıkıntı yok" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, IŞİD'in Türkmenlerin yoğun yaşadığı Telafer'i kuşatmasıyla ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan Irak’ta rehin tutulan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu yönünde bilgi sahibi olduklarını söylerken Telafer’de yaşananlarla ilgili olarak, “Telafer gelişmesi de hafife alınamaz bir gelişmedir” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, IŞİD'in kaçırdığı konsolosluk ve şoförlerle ilgili girişimlerin devam ettiğini belirtti. Başbakan Erdoğan, uluslararası boyutu olan olayla ilgili birçok ülke ile görüşme yaptıklarını vurgulayarak İran'la da görüşmelerin sürdürüldüğünü açıkladı.

BİDEN'LA GÖRÜŞÜYORUM ÇÜNKÜ...

ABD Başkanı Obama'nın kendisinin telefonlarına çıkmadığı iddialarına ise "Ben Biden ile görüşüyorum çünkü Irak dosyasıyla o ilgileniyor. Ama medyada başka yorumlar yapılıyor" yanıtını verdi.

Trabzon dönüşü geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını belirten Erdoğan, "Sağlıkları gayet iyi durumda" dedi.

TELAFER'İN KUŞATILMASI

Türkmenler'in yoğun yaşadığı Telafer'deki IŞİD'in kuşatmasıyla ilgili de endişeli olduğunu dile getirdi. Erdoğan, "Bugün son bir gelişme Telafer gelişmesidir. Telafer gelişmesi de hafife alınamaz bir gelişmedir. Malum Telafer’de Türkmenlerin ağırlıklı olduğu bir yapı var" dedi.

Erdoğan, "Döner dönmez yapacağımız toplantıda ne adımlar atacağız onun kararını alacağız" diye konuştu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER