ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Temmuz 2014 Pazar 16:22

Erdoğan'a yaklaşmaya çalışan şahıs alarma geçirdi

Erdoğana yaklaşmaya çalışan şahıs alarma geçirdi

Başbakan'ın yanına yaklaşmaya çalışan silahlı şahıs korumaları alarma geçirdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'daki bazı açılış ve ziyaretlerine devam etti. Canik ilçesi yeni belediye binası açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan'ın yanına yaklaşmaya çalışan ve üzerinde silah bulunan şahıs, korumaları alarma geçirdi.


Büyükşehir belediye binasını ziyaretinin ardından Canik ilçesine gelen Başbakan Erdoğan, burada belediyenin yeni hizmet binasını ve Adnan Menderes Demokrasi Meydanı açılışına katıldı. Açılış saati 11.30 olarak belirlenen törene Başbakan saat 14.00'te geldi. Önceden alana gelen pek çok vatandaş baygınlık geçirdi. Başbakan'ın alana gelip otobüsten indiği andaki kargaşada milletvekillerinin arasına giren ismi öğrenilemeyen bir şahıs, Başbakanlık korumalarının dikkatini çekti.

Bir koruma, belindeki silahı fark etmesiyle şahsı gruptan ayırdı. Başbakan'a metrelerce yaklaşan kişinin polis veya görevli olmadığının anlaşılması üzerine belindeki silahı alan korumalar, apar topar şahsı sorgulanmak üzere gözaltına alıp alandan uzaklaştırdı. Olaylardan habersiz olan Başbakan Erdoğan açılış kurdelesini kestikten sonra Tekkeköy ilçesine geçti.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER