ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 16:42

Erdoğan: Zalimler için yaşasın Cehennem!


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bediüzzaman'ın meşhur, "Zalimler için yaşasın Cehennem" sözünü Batman'da da kullandı.

Batman'da halka hitap eden Erdoğan, konuşmasının büyük bölümünü yine Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Hareketi'ne hakaretlere ayırdı. Pensilvanya'dan kasetler geldiğini öne süren Erdoğan, "Ablalar, sizin de kapılarınızı çaldılar mı? Ablalar size de geliyor mu? Onlara gereken dersi verin." diye konuştu. Takiyye, fitne ve fesatlar olduğunu ileri süren Erdoğan, "Seçimde bunlar sizi yanıltabilir. Oy pusulasında yazı olmayacak, sadece mühür olacak." ifadelerine yer verdi.

Gülen'in 19 sene önce (1995 yılında) hiçbir partiyle angaje olmayacaklarını ifade ederken verdiği, "Hazreti Cebrail" örneğini yine söyleyen Erdoğan, "Bu nasıl bir benzetme, bunu nasıl söylersin? Burada iyice dağıtma var." iddiasında bulundu. Yıllarca ülkede başörtüsü zulümleri çekildiğini anlatan Erdoğan, "Hani Said-i Nursi diyor ya; zalimler için yaşasın Cehennem diyor ya. İşte biz de öyle diyoruz: Zalimler için yaşasın Cehennem!" diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER