ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 10:25

Erdoğan: "Terör bitme noktasına geldi"

Erdoğan: "Terör bitme noktasına geldi"

Başbakan Erdoğan, çözüm sürecine ilişkin pazarlık yapılmadığının altını çizdi ve kardeşlik vurgusu yaptı.


Başbakan Erdoğan, çözüm sürecine değindiği konuşmasında, Türkiye için yeni, tertemiz bir sayfanın açıldığını söyledi.

‘Millete Hizmet Yolunda’ programında halka seslenen Başbakan Erdoğan, çözüm sürecini anlattı.

Pazarlık yapılmadığının altını çizen ve kardeşlik vurgusu yapan Erdoğan, terörün artık bitme noktasına geldiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, “Terör, artık bitme noktasına gelmiştir. Hiç kuşkunuz olmasın, bugünlerde Türkiye için yeni bir kapı açılıyor. Yeni, tertemiz bir sayfa açılıyor. İnşallah bu tertemiz sayfa acılarla, gözyaşlarıyla, feryatlarla, kanın kırmızısıyla değil, sevinçle, huzurla, umutla dolacak...” dedi.

Erdoğan, Millete Hizmet Yolunda’ programında şunları söyledi:

"AL-VER SÜRECİ DEĞİL"

İçinden geçtiğimiz süreç, bir al-ver süreci değildir. İçinden geçtiğimiz süreç, bir galibiyet, mağlubiyet süreci değildir. İçinden geçtiğimiz süreç, taviz verdiğimiz bir süreç asla değildir. Biz, sizin istemediğiniz bir adımı, size rağmen bir adımı asla ve asla atmayız...

TÜRK KÜRT KARDEŞLİĞİ

780 bin kilometrekarenin içinde yaşayan herkes, birbirinin özbeöz kardeşidir. Kimi zaman kardeşlerin arasına nifak da girebilir. Kimi zaman, dışardan birileri gelip aile huzurunu, kardeşlik hukukunu hedef alabilir. Ancak her ne yaşanmış olursa olsun, kardeşler gelir aynı çatının altında buluşur, kucaklaşır ve helalleşir...

PROVOKASYON TEHLİKESİ

Birileri çıkıp, 'dağılıyoruz' diye bizi ürkütemez. Temkini elden bırakmadan, sabotajlara, tahriklere fırsat tanımadan, korkaklara kulak asmadan yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER