ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 22:10

Erdoğan: Sandıktan başka yollara başvurup milletin huzurunu kaçırmayın

Erdoğan: Sandıktan başka yollara başvurup milletin huzurunu kaçırmayın


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, meydanlarda molotof kokteylleriyle dolaşan gençlere ve onların arkasında olduğunu söylediği CHP ve milletvekillerine seslenerek, "Neticeyi sandıktan alamıyorsan başka yollara başvurarak bu milletin huzurunu kaçırmayın. Sandık sonucuna saygı duymak her siyasi parti için zorunluluktur." dedi.

Erdoğan, Adıyaman'da havalimanı ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin açılışında konuştu. Sanal gündemlere takılıp kalmayacaklarını kaydeden Erdoğan, sanal gündemler oluşturanların kendilerini meşgul edeceğini zannettiğini kaydetti. Erdoğan, "Soruyorum. Şu hani, adları Gezici midir nedir bilmiyorum. Adıyaman'a bunlar gelebildiler mi? Niye gelemediler. Maya sağlam maya. Yapay tartışmalara Adıyaman prim vermedi. Milletin enerjisini heba edenlerden olmadı. Bizler de olmayacağız." diye konuştu.

Ülkeye zaman kaybettiren, yakıp yıkan, ellerinde molotoflarla halkın, vatandaşın, milletin huzurunu kaçıranlardan olmadıklarını ve olmayacaklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Ülkenin umudunu, hedeflerini, hayallerini örseleyen, kirli işlerin, tuzakların içinde iktidar olmadı ve olmayacağız. Tek bir derdimiz var. O da sizlere hizmet etmektir. Bizi kimse millete hizmetten alıkoyamaz. Sandık, demokrasinin namusudur. Bu meydanlarda motolof kokteylleriyle dolaşan gençlere sesleniyorum. Onların arkasında olan CHP ve onun milletvekillerine sesleniyorum. Eğer siz kendinize inanıyorsanız, güveniyorsanız, demokraside sandık bu işin namusudur. Sandığa hazırlanırsın, sandıktan neticeyi alırsan biz de seni alkışlarız. Ama neticeyi sandıktan alamıyorsan, başka yollara başvurarak bu milletin huzurunu kaçırmayın. Sandık sonucuna saygı duymak her siyasi parti için zorunluluktur. AK Parti, bunun teminatıdır. İktidarımız, bunun teminatıdır. Ama bunlar geçmişte darbecilerle el ele oldukları için darbe çağrısı yapıyorlar. Dertleri başka. Allah'ın izniyle burası ne Mısır ne de Suriye'dir. Türkiye, sandıktan çıkan neticenin takdire şayan olduğu ülkedir."

Milli iradenin tecelli edeceği yerin sandık olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, kimin ne hesabı varsa bunu sandıkta görmek zorunda olduğunu kaydetti. Erdoğan, Türkiye'de sandık sonuçlarını ayaklar altına alma döneminin kapandığını dile getirdi ve halka rağmen iktidarın mümkün olmadığını söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER