ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 15:21

Erdoğan, Mersin'de halka hitap etti


Seçim kampanyasını yürüttüğü her mitingde Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Hareketi’ne hakaret etmeyi sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’deki mitingde de iftira attı. Erdoğan, Hocaefendi’yi kastederek, “Mısır için Suriye için yüreği yanmayan Mavi Marmara’ya terörist diyen Pensilvanya’daki zat, oradan sokakları karıştırıyor.” dedi.

Halkın bütün eserlerine ve politikalarına onay verdiğini iddia eden Tayyip Erdoğan, 30 Mart'ta da milletin AK Parti dediğini öne sürdü. “Yine birinci parti olarak olacağız.” diyen Erdoğan, muhalefete de yüklendi. Erdoğan, şunları söyledi: “Siyaseti bir lider niçin yapar. Birinci parti olmak için yapar değil mi? Ne Kılıçdaroğlu’nun ne de diğerlerinin birinci parti olma gibi derdi yok. Biz kurulduğumuzun 16. ayında birinci olduk. 34.5 oyla birinci olduk. Yüzde 63 parlamentoda temsil aldık. 8 seçimden birinci çıktık. Bunda da partim birinci olmazsa ben genel başkanlığı bırakmaya hazırım. Ey Kılıçdaroğlu, sana tatlı gelen koltuğu bırakmaya var mısın? Bırakamaz tadı var. Bahçeli bildim bileli orada oturuyorsun. Hiçbir işe yaramadın, hep 3. oldun, ilk seçimde parlamentoya da giremedin. Yine 3. olacaksan o koltuğu bırak da sokakları tahrik etmekten vazgeç.”

AKP’lilerin sokaklarda olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kaydeden Erdoğan, AKP’lilerin elinde taş, sopa, molotof değil, tablet bilgisayar, kalem ve kitap olduğunu ifade etti. BDP’yi de örgütün vesayetinde olmakla suçlayan Tayyip Erdoğan “BDP bölücü terör örgütü vesayetinden, onun verdiği destekle siyaset yapıyor. Tehdide dayalı, gerilime dayalı bir siyaset yapıyor. Medya ve muhalefet çok çirkin. Önce Gezi, sonra 17 Aralık. Şimdi de sokaklara çıkıyorlar. Seçime 17 gün kala sokakları karıştırmaya bakıyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, Fethullah Gülen Hocaefendi’ye hakaret eden Başbakan Erdoğan, “Mısır için Suriye için yüreği yanmayan Mavi Marmara’ya terörist diyen Pensilvanya’daki zat, oradan sokakları karıştırıyor.” iddiasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER