ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 16:06

Erdoğan, Menzir'in kızını aradı

Erdoğan, Menzirin kızını aradı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden eski Ulaştırma Bakanı Necdet Menzir’in kızı Zuhal Üreten'i arayarak başsağlığı diledi. Menzir'in yarın ikindi vakti Fatih Camii'nde kılınacak cenaze töreninin ardından defnedileceği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, Menzir’in kızı Zuhal Üreten’i telefonla arayarak başsağlığı diledi. Zuhal Üreten ve eşi Orhan Üreten, taziyelerin ardından hastaneden ayrıldı. Üreten’in hastaneden çıktığı sırada oldukça bitkin ve üzüntülü olduğu görüldü. Gazetecilere konuşmak istemeyen Üreten, hastanenin gerekli açıklamaları yaptığını ve üzgün olduğunu söyledi. Üreten ve eşi aracına binerek hastaneden ayrıldı.

Hastane yetkilileri ise, yazılı bir açıklama yaparak, Necdet Mezir’in kalp durması sonucu vefat ettiğini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Necdet Menzir, 11 Eylül 2012 tarihinde International Hospital acil servisine solunum yetmezliği, kalp durması tanıları ile getirilmiştir. Yapılan tıbbi müdahale ile kalp tekrar çalıştırılmış, ardından hastanemizin yoğun bakım servisine alınarak yaklaşık 4 aylık bir süreyle takip ve tedavisi sürdürülmüştür. Bugün saat 11.00 civarında tekrar kalp durması gerçekleşmiş olup, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alınamamış ve saat 12:02’de vefat etmiştir.”

Bu arada Menzir’in cenazesinin, yarın Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER