ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 18:20

Erdoğan: Hak tecelli etti, tedbir kalktı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarında şüpheli olarak adı geçen bazı iş adamlarının mal varlıklarına ilişkin konan tedbirin kaldırılmasıyla ilgili, "Hak tecelli etti, tedbir kalktı." dedi.

Başbakan Erdoğan, Üsküdar Belediyesi ve ÖNDER İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nce organize edilen ‘İmam Hatip 100 Yıllık Hikaye’ programına katıldı. Programda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda milletvekili de hazır bulundu.

Burhan Felek Spor Salonu’nu dolduran gençlere seslenen Erdoğan, 1951 yılında İmam Hatip’lerin yeniden açılmasını sağlayan Adnan Menderes, onun Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri ve imam hatiplere katkısı olanlara teşekkür etti.

“Biz beddualarla gelmedik dualarla geldik.” diyen Erdoğan, “20110 yılındaki düzenlemeyle katsayı zulmüne son veren, imam hatiplerin kapısındaki kilidi söküp atan yol arkadaşlarımı özellikle tebrik ediyorum. Üniversitelerde başörtüsü sorunun son bulması için kararlı şekilde çalışan arkadaşlarıma, kamuda başörtüsünü serbest eden kadrolarımıza teşekkür ediyorum. 4 +4 +4’ü yasalaştırarak, baskı ve zulme son veren, hükümete, millete Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hükümete karşı komplo kurulduğunu iddia eden Erdoğan “Biz sorumsuzlardan tahammülsüzlerden, eline silah alarak şiddeti çözüm yolu olarak görenlerden olmadık. Yerin üstü varken, siyaset varken, meşru mücadele yöntemleri varken, yerin altını tercih edenlerden, gizlenenlerden, sinsi bir virüs gibi bünyeyi sarmaya çalışanlardan olmadık. Milletimizle bağımızı, irtibatımızı hiçbir zaman koparmadık.” ifadelerini kullandı.

'YOLSUZLUK İDDİALARIYLA HÜKÜMETİ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Yolsuzluk iddialarını eleştiren Erdoğan, iktidar oldukları dönemde yaptıkları icraatları sıralayarak, “Yolsuzluk yapanlar bu hizmetleri yapabilir mi?” diye sordu. Yolsuzluk iddiaları ile hükümeti yıkmaya çalıştıklarını ileri süren Erdoğan, “Bunlar yıllık kapasitesi 100 Milyonun üzerinde bir havalimanını hazmedemiyorlar. Oradaki iş adamlarımızın mallarına tedbir koydurdular. Hak tecelli etti ve bu tedbir kalktı. Niye? Bu iş yapılmasın bunların kredibilitesi sarsılsın Bunun için yaptılar. Üçüncü köprü yapılıyor ve kuleler 160 metreye ulaştı. Bundan rahatsız oluyorlar. İstanbul un en önemli sorunu ulaşım, trafik. Marmaray, 150 yıllık rüya bunları rahatsız etti.” dedi.

İmam Hatip mezunlarını öven Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Paralel devlet kuralım demediler, hükümetler kurup hükümetler yıkalım, iffetinizi düşürüp iffetinizi yükseltelim demediler. Uluslarası şebekelere maşalık yapalım demediler. Devler içinde devlet olalım sermaye yönetelim demediler. Ananas Cumhuriyeti kuralım demediler. Onların bir tek derdi vardı; milletin değerlerini ülkenin değerlerini yücelten imam hatip nesli ayakta dursun dediler. Hiç bir zaman öne çıkma dertleri olmadı. İsimsiz bir kahraman olarak geldiler.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER