ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 13:31

Erdoğan, Elçi için Kur'an okudu

Erdoğan, Elçi için Kuran okudu

Başbakan Erdoğan'ın, önceki gün hayatını kaybeden Şerafettin Elçi'nin evine yaptığı ziyaretle ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, önceki gün vefat eden Şerafettin Elçi'nin evine yaptığı ziyaret sırasında, evde okunan Kur'an'a eşlik ettiği ve kendisinin de bir sure okuduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Erdoğan Elçi'nin Birlik Mahallesi Zirve Konut Evleri'ndeki evine taziye ziyaretinde bulundu. Yaklaşık 45 dakika kalan Başbakan Erdoğan, Elçi için okunan Kur'an-ı Kerim'e eşlik etti, yakınlarına sabır dileyerek moral verdi.

"UMUDUM BAŞBAKAN"

Vefatından kısa süre önce Meclis Darbe Komisyonu’na konuşan Kürt siyasetçi Elçi’nin, “Kürt sorununun çözümünde umudum Sayın Başbakan, bunu defaatle söyledim” dediği ortaya çıktı.

Şerafettin Elçi' konuya dair açıklamaları şöyleydi: 

"AK Parti iktidarı nihayet ele aldı Eskiden hükümettiler ama iktidar ama muktedir değillerdi. Fakat şuanda Sayın Başbakan, iktidardır. Şuanda Başbakan isterse bu meseleyi çözebilir. Sayın Başbakan, benim umudumdu, bunu defaatle de söyledim çünkü bu çetin problem ancak güçlü bir liderle çözülebilir. Başbakanda bu güç var. Bundan kaçındı mı yazık olur.”

Öte yandan vefatından kısa süre önce Meclis Darbe Komisyonu'na konuşan Kürt siyasetçi Şerafettin Elçi'nin, "Kürt sorununun çözümünde umudum Sayın Başbakan, bunu defaatle söyledim" dediği ortaya çıktı.

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre önceki gün yaşama veda eden Kürt siyasetinin sembol isimlerinden KADEP Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin, Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na bilgi verirken, çarpıcı tespitlere yer verdiği ortaya çıktı. PKK'nın derin devlet tarafından kurulduğuna işaret eden Elçi, ilk yıllarında örgüt ile Bucak aşireti arasında çıkan çatışmada kullanılan silah ve mermilerin aynı elden verildiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da Kürt sorununu çözme gücünün bulunduğuna inandığını söyleyen Elçi, demokratik açılımları da önemsediğini ifade etti. Elçi, PKK'nın Kürt sorunun çözümüne zarar verdiğini anlatan Elçi, rahatsızlığına rağmen yaklaşık 2 saat boyunca Meclis Darbe Komisyonu'na şu bilgileri vermişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER