ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:15

Erdoğan: Çözüm sürecini hazmedemeyenler, bu tür eylemler içerisine girebilir

Erdoğan: Çözüm sürecini hazmedemeyenler, bu tür eylemler içerisine girebilir


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarla ilgili, “ 'Çözüm süreci’ diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık. Bu yeni dönemi hazmedemeyen, barış havasını tahrik etmek isteyenler de bu tür davranışlar içerisine girebilir.” dedi.

Beşiktaş’taki bir otelin açılışını yapan Başbakan Erdoğan, otelden ayrılırken Hatay’daki patlamaları değerlendirdi. Erdoğan, “Aldığım son bilgilerde maalesef 20 civarında ölümüz ve 46 kadar da yaralı var. Yaralıların içerisinde maalesef ağır olanlar var. Ölü sayısı artabilir. Şu anda gerek Hatay Valim, gerekse oradaki istihbarat birimlerimiz olayın kimler tarafından yapıldığı yönündeki çalışmalarını sürdürüyorlar.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle ‘çözüm süreci’ diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık. Bu yeni dönemi hazmedemeyen, barış havasını tahrik etmek isteyenler de bu davranışlar içerisine girebilir. Çok dikkatli olmamız lazım. Hassasiyetleri olan bir ilimiz Hatay. Buradaki hassasiyetleri kaşımak adına bu tür olaylar yapılabilir. 20-25 bin Suriyeli sığınmacı oradaki kamplarımızda yaşıyor. Bunları hazmedememek gibi bir süreç de olabilir. Ölen kardeşlerime Allah’tan rahmet ve yaralı kardeşlerime Allah’tan şifalar diliyorum. Sabırlı olacağız ve İnşallah bu süreci aşacağız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER