ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:31

Erbaa için bolluk ve bereket istendi

Erbaa için bolluk ve bereket istendi


Hazreti Hızır ve Hazreti İlyas peygamberlerin buluşarak dilekleri gerçekleştirdiklerine inanılan, kışın bitişi ve yaz günlerinin başlangıcı olarak kabul edilen 'Hıdırellez' Tokat Erbaa'da coşkuyla kutlandı.

Bu yıl inşaatı yeni biten Park Vadide 1. etapta yapılan Hıdırellez Kutlama programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program. Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Bahardan yaza geçişi müjdeleyen ve unutulmaya yüz tutan Hıdırellez geleneğini yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden. Başkan Yenihan, "Bugün ise dilek günü olarak tabir ettiğimiz Hıdrellez gününde benim duam: dileğim bu yağmurların devam etmesi. Yine bu sene sınava girecek öğrencilerimizin başarılı olması, hasta ve dertli insanlarımıza Cenab-ı Allah'ın şifa vermesi, borçlu olan insanlarımıza borçlarına eda vermesi ve ülkemize ve tüm insanlığa huzur gelmesi için dua ettim ve dilek tuttum." dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler folklor gösterisi sergiledi. Vatandaşa etli pilav ikramı ve gözleme dağıtıldı. Ardından çeşitli animasyon ve palyaço gösterileri yapılırken, söylenen türkü ve şarkılarla konuklar doyasıya eğlendi. Etkinliğe Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Efraim Gökçe, Kurum Müdürleri. siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği programda yumurta tokuşturan protokol üyeleri ve vatandaşlar park vadiyi gezerek piknik yapan vatandaşların masasına misafir oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER