ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:12

Erbaa Belediyesi örnek belediyeler listesinde


Türkiye'de çok sayıda belediye biriken borçlar nedeniyle çalışanların primlerini ödemekte zorluk çekerken, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'na borcu bulunmayan Erbaa Belediyesi örnek oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, prim ya da prime bağlı borcu olmadığı için Erbaa Belediyesi'ne teşekkür yazısı gönderdi. Bakan Çelik, Erbaa Belediye Başkanlığı'na göndermiş olduğu yazıda, belediyenin pirim borcu bulunmaması nedeniyle teşekkür etti.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ise ”SGK'ya borcu olmayan bir belediye olarak örnek gösterilmelerinin ve bizzat çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten ıslak imzalı teşekkür yazısı almalarının gurur verici bir durum olduğunu söyledi.

SGK'nın borcu olmayan belediyelere teşekkür yazısı göndermesinin güzel bir çalışma olduğunu belirten Başkan Yenihan, bu uygulamanın belediyeleri teşvik edeceğini belirtti. Bütün kurumların SGK'ya prim borçlarını zamanında ödemesini tavsiye eden Başkan Yenihan, Erbaa Belediyesi'nin İller Bankası hariç, şu anda kurum, kuruluş,esnaf ve personel dahil olmak üzere hiç kimseye tek bir kuruş borcunun olmadığını ifade etti. Başkan Yenihan, "İller Bankası'na olan borcumuz da Erbaa’mıza Bölgemizde olmayan büyüklük ve işlevsellikte bir Kongre ve Kültür Merkezi yapmaya başladığımız için oluştu. Belediyemizde sıkı bir mali idare sergileyerek, örnek bir belediyecilik anlayışı içerisinde olduk. Kendi imkanlarımızla gelirlerimizi artırarak, giderimizi azaltarak Erbaa’mıza çok büyük projeler kazandırmaya çalışıyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER