ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 15:35

Er: Türk milletinin mücadelesi tarihin altın sayfalarında yerini almıştır

Er: Türk milletinin mücadelesi tarihin altın sayfalarında yerini almıştır


Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletinin şanlı tarihi içinde göstermiş olduğu birlik ve beraberlik duygusunu kaybetmemesi temennisinde bulundu.

    Ali Fuat Er, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 91. yıl dönümünü yayınladığı mesajda, "30 Ağustos, Türk milletini tutsak etmeye, sömürge yapmaya, Türkiye’yi parçalayıp, Türkiye’de hayalî devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir. Milli mücadele ve birlik-beraberlik ruhuyla verilen özgürlük mücadelesinin önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos, bu birlik ve beraberlik duygusunu yeniden hatırlamamız ve geçmişimizle gurur duymamız gereken önemli dönüm noktalarından biridir." dedi.

    30 Ağustos´un inançlı, kararlı ve yürekli bir ulusun, bağımsızlık zaferi olduğunu ifade eden Er, şunları kaydetti: "Millet olarak tek vücut olduğumuz zafer mücadelesinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yanında isimsiz kahramanları, şehitlerimizi, çocukları ile birlikte mermi taşıyan analarımızı minnet ve şükranla anıyoruz. Zafer Bayramı'nı kutladığımız şu günlerde, geçmişimizi ve ülke topraklarına göz diken düşmanlarımıza karşı nasıl mücadele verdiğimizi çocuklarımıza iyi anlatmalıyız. Bilinmelidir ki geçmişine sahip çıkmayanların gelecekleri de karanlık olur. Bu düşüncelerle, mukaddes vatanımızda birlik ve bütünlüğümüzün perçinlediği ve dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin Zafer Bayramı'nı kutluyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER