ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 20:01

Engin Alan'dan ilk açıklama

Engin Alandan ilk açıklama

Tahliye olan MHP Milletvekili Engin Alan, bugüne kadar olan hiçbir şeyin yok sayılamayacağını vurguladı.


Tahliye olan MHP Milletvekili Engin Alan, bugüne kadar olan hiçbir şeyin yok sayılamayacağını vurgulayarak, “Eğer yok sayar isek, hayatlarını kaybeden, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen, ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı onurlu adil yargıçlarının önüne oturup, hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek. Hiç kimse, bugüne kadar olanların yanına kar kalacağını düşünmesin.” dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz hükümlüleri hakkında verdiği ‘hak ihlali işlenmiştir’ kararının ardından, tahliye olan Balyoz hükümlüsü MHP Milletvekili Engin Alan Sincan Cezaevi’nden çıktıktan sonra açıklama yaptı. Alan, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararla kendilerine özgürlüklerinin iade eğildiğini ve daha da önemlisi özel yetkili mahkemelerin yaptıkları haksızlıklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını iade ettiğini savundu.
Bu güne kadar olan hiçbir şeyin yok sayılamayacağını vurgulayan Engin Alan, “Eğer yok sayar isek, hayatlarını kaybeden, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen, ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı onurlu adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek. Hiç kimse bu güne kadar olanların yanına kar kalacağını düşünmesin.” diye konuştu.

Alan, içerideyken bir çok haksızlığa uğradığını da ifade ederek, şöyle devam etti: “Biz, içerideyken hiçbir şekilde cevap verme imkanı yokken, başta televizyon ekranlarında ve gazete sayfalarında, bir anamıza küfretmeyen utanmazlar dahil, herkese, sıfatı makamı mevkisi ne olursa olsun söyleyecek sözümüz vardır. Vakti zamanı gelince, bu sözlerin ne olacağını sizlerde göreceksiniz. Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa versin. Bu zor ve çileli süreçte çok acı çeken ailelerimiz, avukatlarımız, Türk milletinin bize inanan bütün fertlerine, partinin genel başkanına millet vekillerine, MHP’ye teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. İleride görüşmek üzere.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER