ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 21:26

Engellilerin 'tekerlekli sandalye' sevinci

Engellilerin tekerlekli sandalye sevinci


Silifke Engelliler Derneği, tarafından yürütülen çalışmalar ve sürdürülen mavi kapak toplama kampanyasından elde edilen gelirlerle satın alınan 5 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Silifke Engelliler Derneği Başkanı Erdoğan Ay, tekerlekli sandalyelerin tesliminde yaptığı konuşmada bir engellinin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeye kavuşmasının, onun hayata tutunması için büyük bir adım olduğunu söyledi.

Ay: “Engelli kardeşlerimiz engellerinden dolayı evlerinden çıkamıyor ve sosyal hayatın içinde yer alamıyor. Engelli bireyler olarak asla ve asla engelimizden utanmamalı, toplumun üretken insanları olarak hayatımıza devam etmeliyiz. Silifkeli hemşerilerimizin eğitim kurumlarımızın, öğrencilerimizin ve hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı ile derneğimiz tarafından yürütülen mavi kapak kampanyasından elde ettiğimiz gelirlerle temin ettiğimiz 5 adet tekerlekli sandalyeyi daha ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Engellilerimizin mutlu olabilmesi için yardımlarını esirgemeyen ve destek veren tüm hayırseverlere, ayrıca derneğimizden ve engelli kardeşlerimizin üzerinden yardım elini hiç çekmeyen Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel’e çok teşekkür ediyorum.“ dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER