ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:58

Engellilerin "mavi kapakla" gelen mutluluğu


Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliğiyle başlatılan Mavi Kapak Toplama Kampanyası'ndan elde edilen gelir ve hayırseverlerin bağışlarıyla satın alınan 10 tekerlekli sandalye, engellilere teslim edildi.
     Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Engelliler Haftası dolayısıyla Paşabahçe Kütük Ev'de düzenlenen programda engelli derneklerinin temsilcileri ve üyeleriyle bir araya geldi.
     Burada konuşan Ürgüp, tekerlekli sandalyelerin 5'inin Mavi Kapak Toplama Kampanyası'ndan elde edilen gelirle satın alındığını, 5'inin de hayırseverler tarafından bağışlandığını belirtti. Her insanın, engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini ifade eden Ürgüp, tekerlekli sandalyelerin hayırlı olmasını diledi.
     Doğuştan bedensel engelli Furkan Şalahan (8) ise yeni tekerlekli sandalyesine kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.
     Anaokulu öğrencisi Yusuf Talha Uçar (5) da ilk kez tekerlekli sandalyeye kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Bedensel engelli Uçar, tekerlekli sandalyesi sayesinde arkadaşlarıyla oynayabileceğini ifade etti. Anne Şüheda Uçar ise oğlunun doğuştan yürüme engelli olduğunu belirterek, "Okula götürüp getirmek zor oluyordu. Talha'nın tekerlekli sandalyeye kavuşması bizleri mutlu etti" diye konuştu.
     Bu arada Sivas Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü katkılarıyla engellilere yönelik düzenlenen çağrı merkezi operatörlüğü kursu ile Engelli Koordinasyon Merkezi'nce düzenlenen işaret dili eğitimi kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, sertifikaları verildi.
     Programa İŞKUR İl Müdürü Nabi Soysal ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı da katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER