ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:09

Engellilerden Aldırmaz’a teşekkür ziyareti


Adana’da bir grup görme engelli genç, engelsiz kent çalışmaları dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

Görme engelli Cüneyt Arat, öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Ayşe Gönülalan, Recep Akdoğan, Muammer Bilik ve Mehmetşah Karaay, kendilerini kabul ettiği için Zihni Aldırmaz’a mutluluklarını ifade ettiler.

Engellilerle ilgili yapılan çalışmalardan dolayı Zihni Aldırmaz’a minnettar olduklarını vurgulayan Cüneyt Arat, “Sizin desteğinizle çok sayıda engelliye yardım edildi. Allah sizden razı olsun. Engellilerin her yardıma ihtiyacı olduğunda siz yetiştiniz.” dedi.

Engelli festivalinden de övgüyle söz eden ve Adana’da engellilerle ilgili önemli çalışmalar yapıldığını belirten Cüneyt Arat, “Artık tüm engelliler Adana’da rahatlıkla yaşamlarını sürdürebiliyor. Bunlar sizin çalışmalarınız sayesinde oldu” şeklinde konuştu.
Zihni Aldırmaz da “Engelsiz kent engelsiz ülke” anlayışı ile yola çıktıklarını ve Adana’yı engelsiz hale getirmeyi hedeflerini söyledi.

Engellerin kaldırması için çalıştıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, kendisini ziyarete gelen engelli gençlere Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Engelli Rehberi” kitapçığı hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER